ШоуБиз

Мајли Сајрус во хард издание

Од извесно време ја следиме промената на однесувањето и стилот на Мајли Сајрус, која стана светски познато лице во сферата на киното  и музиката благодарение на машината за млади таленти на Дизни.

 

Долгокосото слатко девојче денес претставува нешто сосема друго, нема допирни точки со милата девојка од минатото на која сме навикнале.

 

Многу од нејзините фанови на шега ја споредуваат со легендата од 80-те години Били Ајдол поради фризурата и стилот на облекување.

 

Ние не би ја споредиле Мајли со Били Ајдол, но би рекле дека можеби е некаква бледа копија на Ријана од периодот кога убавицата од Барбадос негуваше сличен хард стил.

 

Напиши коментар