Убавина

Make-up трендови за следната сезона

Подгответе се за есента на време…

Ова се најдобрите make-up трендови за есента која ни доаѓа.  Трендовите за шминката која ќе биде популарна оваа есен ја наметнаа светските дизајнери.

Од smokey eyes, до очите на мачка, сина боја, румени образи има се…

Кармин во боја на вишна, но и црвен мат е бојата која ќе биде ин за вашите усни. Потоа следува smokey eyes  но со песочни тонови. Темнозелената сенка е исто така ин.

Очите како на мачка веројатно нема да излезат од мода и оваа есен, зима. Следува новиот и луксузен стил од Долче и Гавана, златно лице, златна сенка и гламур.

Бојата на кобалт за урбан и модерен стил. Природниот изглед, совршено чистата кожа и румени образи се нешто кое исто така беше застапено на модните ревии.

Anna Sui
Burberry
Chloe
Dolce & Gabbana
Jason Wu
Lanvin
Michael Kors
Thakoon

 

 

 

Напиши коментар