Мода

Макси фустани, за изглед како Божица – Тренд за Лето 2012

Актуелни ова Лето ќе бидат и неизбежните макси фустани, овој пат креирани со уште повеќе љубов, уште поинтересни и заводливи детали, изработени од лесни материјали и во шарени дезени…

Романтичниот изглед, визуелната страст искажана преку шармантниот латино дух и истакнувањето на женската силуета се само некои од причините зошто секоја жена ова лето мора да има долг фустан, кој е и одличен начин за совладување на високите температури.

Сé друго е голем избор, многу харизма, разни детали и изглед кој асоцира на Божица…

Напиши коментар