Мојата кујна

Малинада

Подгответе го овој освежителен пијалок и уживајте во вкусот…

Потребни состојки:

–      400 мл сок од малини

–      300 мл тоник

–      2 лажици лимонов сок

–      коцки лед

–      листови нане

Подготовка:

Сокот од малини измешајте го со сокот од лимон и оставете го во фрижидер убаво да се излади. Потоа ставете го во него тоникот , листовите нане и коцките лед.

Уживајте 🙂

Напиши коментар