ШоуБиз

Манекенка на 81 година!

Долги нозе, витко тело на 81 година. Ова е најстарата манекенка која го имаше својот успешен настап на модната недела во Њујорк.

Кармен Дел Орефис  се занимава со манекенство уште од својата младост, а го прави тоа и сега на своја 81 годишна возраст. Својот беспрекорен тен таа го има благодарение на тоа што избегнува да се изложува на сонце, стои во една нејзина изјава.

За прв пат се појавила на насловната страна на Вог во далечната 1947 година.

Напиши коментар