Мода

Манго за лето 2012

Погледнете ја новата колекција, за предстојното лето, која ја подготвија дизајнерите, од познатиот Шпански бренд Манго. Прекрасната Ана Сележнева е ангажирана како заштитно лице на летната колекција. Таа со својата појава е точно тоа кое ви го прикажува самата колекција : едноставна, а во исто време и атрактивна и привлечна.

Она на кое веќе се навикнавме кога станува збор за овој познат шпански бренд е бараноста на овие супер модерни парчиња кои лесно се комбинираат со она кое веќе го имаме во гардеробата. Оваа колекција блика во свежина, привлечност и светли тонови кои се идеални за летните денови. Манго како и секогаш на елегантен начин знае да ја истакне женственоста и убавината на женската пирода.

Новата колекција освен што е прозрачна и женствена , идеално е погодна и практична за сите прилики. Било да се работи за деловна гардероба каде белата кошула од оваа колекција е идеална за позивен впечаток, па се до прозрачните светли комбинации за дневни активности. Освен маиците и панталоните за секојдневно облекување, од оваа колекција можете да изберете и романтични летни фустанчиња кои не ја затвараат вашата линија туку  овозможуваат слободно проведување на времето било да се работи за сосем обични прилики, за прошетка или пак за вечерни излегувања.

 

Напиши коментар