Убавина

Марципанот е моќен борец против брчките

Марципанот е состојка која ја користиме во подготовка на слатките, но може слободно да ја ставите на лицето а со тоа да им ставите знак стоп на брчките.

Подгответе домашен марципан со кој ќе ја засладите кожата и ќе ја направите млада за неколку минути. Измешајте половина шолја мелени бадеми, 1 шолја ржено брашно, 1 лажица шеќер во прав, 1 лажица ружина вода и едно зрело авокадо. Од овие состојки ќе имате смеса доволно за да го премачакте целото тело. Доколку немате многу време тогаш одберете ја другата варијанта, па купете марципан. Масажата со него ќе ја направи вашата кожа чудесно мека и миризлива.

Напиши коментар