Мојата кујна

Маргарита со смрзната диња

Потребни состојки за два коктели:

–      2 шолји ситно исецкани парченца диња (смрзнати)

–      120 мл текила

–      3 лажици шеќер

–      2 лажици сок од лајм

Подготовка:

Во блендер ставете ја смрзнатата диња, текила, шеќер и сок од лајм. По потреба може да додадете текила и шеќер. Сипете ја течноста во чаша која претходно ја намокривте и потопивте во шеќер. Декорирајте со парчиња овошје.

 

Напиши коментар