Убавина

Маска од краставица и мед – за свилена кожа!!!

Општо е познато дека краставицата е совршен избор за помош при уморни очи и лице без свежина. Но во комбинација со мед е одличен безмалку најдобара лековите и миризлава маска на светот која ќе ја освежи и регенира Вашата уморна кожа.

Направете пире од краставица со помош на блендер и оставете да отстои 15 минути како краставицата би пуштила сок. Сокот исцедете го во чиста мала тегличка и додадете му мед. Пред употреба убаво протресете ја тегличката и потоа нанесете го лосионот на лицето и вратот. Почекајте да се исуши и пота исперете го лицето со млака вода.

По овој третман Вашето лице ќе изгледа за неколку години помладо…

Напиши коментар