Убавина

Маска од вино за студените денови

Виното може да ви помогне да се чувствувате подобро и да ве загрее внатрешно, но овој еликсир на животот може да ја направи кожата здрава и полна со живот па затоа пробајте ги ги новите идеи за разубавување со вино.

На 150 мл бело вино додадете една лажица јаболков оцет, еден аспирин растворен во малку вода, една мала лажица мед и една жолчка од јајце. Измешајте ги продуктите и додадете три лажици маслиново масло. Нанесете ја смесата на лицето и после 30 минути измијте со млака вода. Ваквиот еликсир е соодветен за сите видови кожа.

Напиши коментар