Убавина

Маска за коса која ќе ја спречи појавата на седи влакна

Со годините косата станува сува, потенка, поспоро расте и полека го губи сјајот. За да и го вратите сјајот на косата треба два пати неделно да ставате маски. Ова е најдобрата маска со кои ќе ја спречите појавата на седи влакна.

Маска со црн бибер

Убаво измешајте 1 гр црн бибер, половина шолја кисело млеко, една лажица лимонов сок и бадемово масло. Нанесете ја смесата на косата и држете ја половина час. Тоа ќе ви помогне да ја вратите темната боја на косата и да ја спречите појавата на седите влакна. Оваа маска се препорачува да се прави два пати неделно.

 

Напиши коментар