Убавина

Маска за убави и цврсти гради, и на градите им треба нега

Постигнете ефект на убави, цврсти и нежни гради со само неколку едноставни маски. Одберте ја онаа која ви се допаѓа и превземете ја акцијата во сопствени раце, не ја оставајте на времето.

Маска од јогурт и јајца

Потребно ви е едно јајце, една лажица јогурт и една лажица масло со витамин Е. Убаво измешајте ги состојките и нанесете ја смесата на градите. Оставете нека делува 20 минути. Оваа маска се состои од комплетно природни состојки, зато аможе да ја правите и почесто.

Маска од јаболки

Ова е традиционален начин за зацрвстивање на кожата на градите. Потребни ви се две јаболки и малку млеко. Исецкајте ги јаболките на ситни парчиња и прелијте ги со млкео. Ставете ги да се варат и мешајте повремено. Варете се додека не добиете густа смеса. Оставете ја да се излади и премачкајте ги градите. Оставете нека делува 15 минути.

Напиши коментар