Мода

Ментол зелена боја: Актуелен и освежувачки тренд

Романтичната ментол зелена боја е неприкосновена за Лето 2012…

Причините се повеќе: Неутралниот, сладок изглед, можноста за повеќе комбинации, ефектот кој го дава на бронзен тен, свежината која и најобичното парче облека го прави совршено, драматичниот и елегантен изглед кој го создава, а притоа Ве прави фокус на сите погледи…

Без разлика дали станува збор за фустанче, блуза, марама, накит, очила за сонце, чанта, чевли… И најмалиот детаљ во ментол зелена боја ќе направи чудесен ефект во Вашиот имиџ…

Едноставно, ќе блескате од свежина…

 

Напиши коментар