Мода

Миранда Кер – Новата модна икона !!!

Доколку сте љубител на street изгледот… На вистинското место сте !

Ангелот кој ја открива тајната на Викторија, и која е една од ретките манекенки со завршена магистратура, тука е и да ги создаде новите координати на модата.

Како икона, Миранда Кер е омилена речиси од целата женска популација. Слатката насмевка, убавото лице, но и стилот на облекување се клучни за оваа девојка која со секоја појава предизвикува погледи.

И покрај нејзината совршена фигура, Миранда совршено ги комбинира парчињата облека, создавајќи нов, урбан тренд, кој е прифатен од многу девојки.

Ви ги претставуваме неколку нејзини најубави изданија !

Напиши коментар