ШоуБиз

Модата на MTV VMA очајна…

Изгледа дека ќе заборавиме на свечените тоалети на црвениот тепих. Модата која владее со светот наложува премногу чипка, латекс, светликави детали голи тела, модели кои се далеку од гламур.

Со чест на исклучоците, на овогодинешното доделување на MTV VMA наградите, се појавила ужасни креации.

Но, како добри креации сепак може да ги одвоиме белиот фустан на Ријана, белиот фустан на Рита Ора, црниот фустан на Деми Ловато.

Напиши коментар