Мода

Модерни фармерки за 2012

Тешко е да се пронајде личност која во својата гардероба нема џинс панталони. Без разлика на годините, обликот на телото или стилот, фармерките сите ги сакаат. Многумина живеат во џинс и се облечени во него  за сите прилики; од прошетки по паркот, на кафе со пријателите па се до одење на работа во колку имаат лежерен стил на облекување.

Така се мисли дека добрите фармерки никогаш не излегуваат од мода,  но сепак секоја година некои се помодерни, а некои помалку. Тука се фармерките кои се модерни ова сезона и кои ќе ги носиме на пролет.

 

Напиши коментар