← НАЗАД НА БОЗА

Модерни фризури за невестите

Модерни фризури за невестите
1558 Читања

Кога сакате сé да биде перфектно треба да внимавате на секој детал кој го имате на себе. Фризурата е една од главните нешта на невестата. Покрај фустанот, шминката, накитот и чевлите, фризурата е една од клучните работи за комплетно совршен изглед.

Денес ќе ви претставиме неколку фризури: класични, опуштени, впечатливи, украсени со детали, раскошни… Одберете го она што најмногу ќе одговара на вашата личност и блеснете со целиот ваш сјај.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk