man fashion

Модерни фризури за пролет-лето 2012

Конечно пристигна и долгоочекуваната пролет. Стилистите веќе ни ги претставија свите убедувања за тоа што е модерно оваа сезона. Како што може да заклучиме од она што го гледаме стилот од 60-те е повторно во тренд. Како за облеката така и за фризурите. Ова се најмодерните фризури за оваа сезона претставени на модната недела во Милано, од страна на познатите модни брендови:

Burberry
Calvin Klein
Canali
Dolce Gabbana
Louis Vuitton

 

Напиши коментар