Мода

Модното секојдневие на Кејт Мидлтон… префинет кодекс за елеганција

Моментално најактуелната принцеза, со секое нејзино појавување успева да предизвика воздишки. Нејзиниот стил не успева да најде „ празнина “ и кај модните критичари. Секогаш средена, таа гордо го прифати статусот на кралска дама, а искрено и одлично го претставува. Во зависност од приликите, стилистите на Кејт Мидлтон секогаш успеваат да го извлечат максимумот од нејзината прекрасна фигура. Интересните кроеви се главна карактеристика за неа, а монохроматските тонови во комбинација со богатите детали, ја завршуваат целата приказна… И тука веќе се е јасно. Кејт Мидлтон е новата модна икона и претставничка на елегантниот моден свет. Погледнете неколку нејзини стајлинзи…и согласете се со нас !!!

 

Напиши коментар