Убавина

Морската сол во служба на убавината

Морската сол е одлична за детоксификација, нежна кожа и отстранување на целулитот. Може да ја ставите во купката или кремата и да правите пилинг на целото тело. Тоа ќе ја зголеми циркулацијата, ќе го тргне мртвиот слој на клетки, ќе и ги даде потребните минерали на кожата.

Направете една купка која ќе го отстрани целулитот во рок од еден месец. Се што треба да направите е да легнете во када со топла вода во која растворивте половина килограм морска сол. Оваа купка ако ја правите три пати во неделата еден месец може да се збогувате со целулитот.

Напиши коментар