ШоуБиз

Најголемата британска ѕвезда во моментов – Емили Санде се мажи за црногорец

Пејачката која пееше на отварањето и на затварањето на Олимпијадата, пејачката која во моменот има најпрована сингл и која веќе неколку месеци не се симнува од врвот на британските и светските музички листи, Емели Санде, 25, ќе се омажи за црногорец.

Таа веќе неколку години е во врска со Адам Горегај,24, и сега во моментов одмараат во родното место на Адам.

Интересно е што Емили често твитува на српски, а има и тетоважа на која на српски пишува “Адам те сакам”.

Се шпекулира дека Емили и Адам ќе се венчаат овој викенд во Котор.

Напиши коментар