Убавина

Најновиот стајлинг за коса – Омбре стил

Омбре на усните, ноктите, а сега и на косата.

Благо редуцирана нијанса на плаво, со затемнет крен. Стајлингот кој го преферира стилистката Jessica Biel’s, создава транспарентен омбре ефект.

Ова е најновиот тренд кој веќе го имаат на себе голем број од холивудските ѕвезди. Одлично освежување за вашата коса. Пробајте да воведете мала промена која ќе биде забележана.

 

 

 

Напиши коментар