Мода

Најубавите фустани за 2012 година

Годината се упатила смело кон својот крај, а ние решивме да погледнеме назад во времето и да ви ги покажеме најубавите фустани кои оставија силен впечаток за 2012 година.

 

За нас безспорно најкоментиран фустан годинава беше оној од вечерта на Оскарите кој го носеше Анџелина Џоли.  Креацијата без прерамки со огромен шлиц беше повод за најразлични критики долго после настанот.

 

Во нашиот избор ќе најдете многу гламур, префинетост, софистицираност, елеганција, односно накратко кажано неверојатно добри дизајнерски решенија.

 

Напиши коментар