Дестинации

Најубавите места на светот

Она што сме го направиле суди кои сме… Она што ќе го направиме кажува какви сме… Местата кои сме ги посетиле… кажуваат каде сме…. Не само реално, како што можат да утврдат во рамки на светската мапа, туку и субјективно. Каде сме како идеолози, каде сме како авантуристи, каде сме како мистичари, истражувачи, верници ???

Со оглед дека животот е премногу краток за да зборуваме за она што „ сме можеле“ да го направиме… Ви ги претставуваме најубавите места на светот, со огромна почит до секој час, минута и секунда од Вашето секојдневие. Распоредете го така што Вие ќе бидете тие што управуваат со него, не тоа со Вас…

Прифатете ја нашата понуда да ги посетите најубавите места на светот !

Awa’awapuhi Trail, Kauai, Hawaii

Blue Caves, Zakynthos, Greece

Boracay Island, Philippines

Crystalline Turquoise Lake, Jiuzhaigou Valley, China

East Iceland

Fernando de Noronha, Brazil

Four Seasons Resort, Bora Bora

Freycinet National Park, Tasmania, Australia

Ice Canyon, Greenland

Keukenhof, Netherlands

Lake Myvatn, Akureyri, Iceland

Las Cavernas de Mármol (Marble Caves), Chile

Lower Lewis River Falls, Gifford Pinchot National Forest, Washington, USA

Lucca, Tuscany, Italy

Peyto Lake, Canada

Plitvice Lakes, Croatia

Preikestolen (Preacher’s Pulpit), Norway

Rice field terraces in Yunnan, China

Seljalandsfoss waterfall, Iceland

 

Seychelles

Skaftafeli, Iceland

The Pearl Waterfall, Jiuzhaigou Valley, China

Tian Tan Buddha on Lantau Island, Hong Kong

Valley of the Ten Peaks, Moraine Lake, Alberta, Canada

William Bay, Western Australia

Напиши коментар