Дестинации

Најубавите плажи на светот

Реално, не ни постои плажа која не нуди енормна убавина…

Како и да е, ние Ви ги издвојуваме најубавите на светот, избрани со помош на милионските читатели на веб страницата за патувања – Tripadvisor.

Cabo San Lucas во Мексико и Хонолулу на Хаваите се едни од најубавите плажи во светот. Но своето место под сонцето го имаат и релативно непознати „ бисери  “ како што се Marsa Alam  во Египет и Myrtle,  Јужна Калифорнија.

Cabo san lucas
Marsa Alam
Honolulu

На врвот на најубави плажи се наоѓа плажата Providenciales на Карибите, убавицата со бела песок и чисто и мирно море, која е идеална за семеен одмор, а посебно за романтична ја сметаат младите брачни парови.

Providenciales

Постојат и многу други плажи кои индивидуално ја остваруваат нашата егзотична желба- малку мир и водени задоволства.

Погледнете!!!

http://www.youtube.com/watch?v=4KAj7Vh0bqo

 

Напиши коментар