Мојата кујна

Највкусниот и најздравиот пудинг на светот

За сите оние кои знаат што е вкусна и префинета закуска денес Ви предлагаме да ја направите извонреднато комбинација од чоколадо и авокадо.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

2 зрели авокада

2 лажици мед

1/3 чаша какао во прав

2 лажички маслиново масло (се препорачува кокосово масло

1 лажиче екстракт од ванила

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Сите состојки ставете ги во подлабок сад и изматете ги со миксер. Матете додека не добиете густа компактна маса.

Пудингот ставете го сад по Ваша желба и ставете го во фрижидер околу 2 часа пред да го дегустирате.

Вкусот е извонреден !!!

Уживајте!!!

Напиши коментар