Овој ресорт е вгнезден помеѓу неверојатни кокосови плажи, со бескраен поглед кон „безобразно зелениот “ Phang Nga Bay и идиличниот поглед кон брегот на Пукет.

Достапен е само со приватен глисер што прави уникатна и интимна атмосфера, за опуштање. Ресортот нуди прекрасна храна, разни активности и неверојатно уредување… Овде е прекрасно во секој момент, без разлика дали се опуштате во спа, се релаксирате во базенот или вечерате во некој од неодоливите ресторани.

Ресортот содржи 67 вили со тропски дизајн, мебел со тајландски декор и прекрасни базени. Spa Naka има голема репутација благодарение на еклектичниот микс на терапии, од страна на експерти и ексклузивната зона на удобност…

Повелете во местото, од кое нема да сакате да се вратите !!!

 

Напиши коментар