Здраво тело

Направен колач од кој не се дебелее

Колачот се состои од L-carnitinea, гуарана и зелен чај кој го забрзува метаболизмот и помага во согорувањето на калории, а постојат неколку вкуса од кокос до мед.

Десертите немора секогаш да не здебелат, тврдат од Klever Kalories бритнаска фирма за слатки, која го направила колачот кој не дебелее.

Инспирацијата ја пронашле во италијанските слаткарници, а колачот ќе го забрза метаболизмот и ќе помогне за побрзо согорување на калориите.

Од колачот има неколку вкусови како кокос, ванила, чоколадо, мед, кајсија, тирамису, а содржи од 110 до 150 калории.

Засега во овој колач може да уживаат само британците.

Напиши коментар