Убавина

Направете сами фризури кои се ултра модерни оваа сезона!

Секоја од нас , се чувствува убаво кога така и изгледа… Но за да бидеме убави, како на себе си , така и на другите, не мораме секој ден да одиме на третмани за убавина…

Уредната и убава фризура, е еден од најдобрите показатели колку жената се грижи за себе и за својот изглед. А според најновите истражувања, токму косата  е нашиот најпривлечен детал, дури и кога имаме подоминантно деколте…

Според тоа, ви прикажуваме неколку препораки , како да си направите убава фризура која ќе ве направи женствени и привлечни…

 

1 Коментар

Напиши коментар