Art & Crafts

Направете совршено ледено кафе… засладете се со свежина !!!

Леденото кафе е идеално освежување за во Лето. Низ кафулињата чини двојно повеќе од регуларната цена на кафето…

Ви претставуваме начин со кој за момент ќе станете вистински кафе – мајстор !!! И дефинитивно ќе се заразите… И ќе заштедите !!!

1. Сварете го кафето, оставете го да се олади и уживајте…

Сварете го кафето наутро и ставете го во фрижидер. За половина час ќе бидете готови со подготвувањето и ќе Ве очекува ледено кафе со екстремно добар вкус…

2. Направете коцки лед од кафе…

Обезбедете калап за мраз, специјално за коцки мраз од кафе. Лесни се за правење, а нема да се грижите дали Вашето кафе ќе се разводни…

3. Одржете ја јачината на кафето…

Ако ставите во кафето обични коцки мраз, направете за 25% појако кафе. Ова ќе спречи кафето да се разводни кога коцките мраз ќе се стопат…

4.Помешајте го…

Забавувајте се, креирајќи сопствен вкус…  По вкус, додајте карамела, шлаг, чоколада, цимет…

Уживајте !!!

Напиши коментар