Art & Crafts

Направете траки за коса од стари маички

Секое девојче, девојка, па и жена, ги обожува… Особено после големиот бум што го направија во модната индустрија, траките за коса, станаа дел од секојдневието на женскиот пол.

Со оглед дека се атрактивни, како додатоци можеме да ги забележиме со доста високи цени.

За таа цел, тука сме да Ви помогнеме со изработка на модерна трака за коса, за која нема да потрошите ниту еден денар, а ќе бидете уникатни. Се што Ви е потребно е стара маичка, со посакуваната боја на трака, ножици и малку вештина ( доволно како за плетење плетенки ).

Доволно ќе биде само да ги следите упатствата на сликите и Вие ќе имате хит трака за коса,  изработена од Ваши раце…

 

Напиши коментар