Убавина

Направи си сама: Романтична свечана фризура

Денес сосема случајно налетавме на неверојатно убава и романтична фризура која немаше како а да не ја споделиме со вас.

Шикозна и сензуална, таа претставува еден помодерен и интересен еквивалент на класичната француска плетенка и лично според нас е идеално решение за сите видови свечани настани.

Неопходно е пред да почнете со оформување на фризурата косата да ви биде права, фенирана или исправена со пегло за коса.

Еве и клипче кое детално ја опишува целата процедура на работа:

Напиши коментар