Убавина

Неколку мејк ап изгледи за оваа пролет

Природна кожа – за дневните излегувања можете само да нанесете дневна хидратантна крема и да изгледате свежно и заводливо.

Портокалово е новиот хит – портокаловото боја владееше на модните писти за оваа пролет, па затоа се пренесе и на шминката и лаковите за нокти. Внесете свежина во вашиот секојдневен изглед, купете си портокалова боја на кармин или лак.

Очи на мачка – оваа шминка веројатно никогаш нема да излезе од мода. Доволно е само една линија и да изгледате како вистинска мачка.

Бронзени образи – сакате да изгледате како да ве фатило малку боја од сончевите зраци, немора да лежите и сончате, доволно е да купите такво руменило.

 

Напиши коментар