Мојата кујна

Неодолив милкшејк од јагоди

Здрав, вкусен напиток кој ќе ви го разубави денот !!!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

250 милилитри јогурт

250 милилитри млеко

500 грама јагоди

1 лимон

Чоколадо по желба

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Со миксер изматете ги млекото и јогурот. Додадете ги јагодите и убаво измиксирајте. Добиениот шејк сервирајте го интересни чаши. Во секоја чаша исцедете неколку капки лимон и изрендано црно чоколадо.

Декорирајте по желба.

Уживајте во вкусот!!!

Напиши коментар