Sweet Home

Неверојатен дом на два ката…

Добредојдовте во импресивниот и модерен апартман во срцето на Трибека, Њујорк !!!

Домот кој има импресивен и инспиративен дизајн…

… И е резултат на макотрпна работа од 18 месеци и инвестиција од дури 2 милиони американски долари.

Она што се чини дека е во фокусот на внимание се централните орбитални скалила, направени од леано железо и махагон. Потоа, огромната дневна соба која функционира како јадро на овој дом и внатрешниот простор со бујна вегетација кој е поврзан со главната станбена површина. Бојата е дополнително воведена, надополнувајќи го автентичниот изглед од тули и изложени дрвени греди.

И вториот кат е импресивен. Масивните лизгачки врати обезбедуваат пристап до големите спални соби, со ѕидови прикриени со памучни и сатенски панели и рачно извезена свила.

Перфектно !!!

Напиши коментар