ШоуБиз

Нивес е поубава од Шакира и Ирина Шајк???

Британскиот магазин Mirror во текот на фудбалското првенство спроведе анкета на која се бираше најубавата “поубава половина” на фудбалерите.

Во овој избор влегоа и Ирина Шајк, девојката на Роналдо, Шакира девојката на Пике, Сара Барднер девојката на Бастијано Швајнштерг, како и многу други.

До финалето стигнаа Нивес и Сара Барднер, при што анкетираните се изјаснија дека Нивес е поубава. Со тоа таа е прогласена за најубава девојка на фудбалер.

По ова Нивес на својот профил на Твитер напишала: Јеееее, Хрватска ја победи Германија, извинете но ние сме подобри.

Инаку Нивес и Дино живеат во Германија каде тој игра за еден гермаснки глуб, а таа пишува колумна за еден гермаснки магазин, а темите најчесто се за сексот.

Напиши коментар