Убавина

Новите пролетни мејкап тенденции – свежо и романтично!

Свежо и романтично! Природната дискретна шминка може да биде носена насекаде и во секое време, независно од поводот. Ваквата шминка ги крие сите ваши недостатоци и ви дава еден завршен и блескав изглед. За пролетта на 2012 година професионалните шминкери ни препорачуваат примамливи природни усни и бебешка кожа.  Шминката треба да биде минимална, кожата нежна и бела, солариумот е „аут“. За младо и бебешко лице користете руж во праска или светло розови нијанси. Не заборавајте и на маскарата и долгите трепки кои се најлесниот начин да ја изразиме својата природна убавина.

 

 

1 Коментар

Напиши коментар