Мојата кујна

Омлет со зеленчук и сирење

Потребни состојки:

  • 4 црвени бабури
  • 6 јајца
  • 150гр фета сирење
  • 2 домати
  • 100гр кашкавал
  • масло
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

Пиперките исечете ги на ленти и пропржете ги на масло. Јајцата изматете ги и составете ги со истолчена фета и рендан кашкавал, па зачинете по вкус. Со смесата од јајца прелијте ги пиперките  и со постојано мешање пржете ги пет минути додека јајцата не се запечат.

Напиши коментар