Убавина

Осветлете ја косата со цимет

Дали знаевте дека циметот може да ви помогне во вашата намера да ја осветлите косата?

Еве на кој начин може тоа да го постигнете:

Измешајте пола шолјичка мед, чолјичка вода, 2 мали лажички маслиново масло, и 3 лажици цимет.

Кога убаво ќе ги измешате состојките, поубаво е да ставите повеќе цимет за поголем ефект, ставете ја маската на целата должина од косата. Оставете ја да делува четири часа. Од оваа маска косата може да ви осветли за две нијанси.

Напиши коментар