Мојата кујна

Освежителен летен пијалок од јаболки и боровинки

 

Потребни состојки:

–      2 зелени јаболки

–      100 гр боровинки

–      2 лажици багремов мед

–      цимет

–      малку вода

Подготовка:

Ставете ги во блендер сите состојки и матете 5 минути. Сипете го сокот во чаша и ставете неколку коцки лед.

Овој освежителен пијалок ќе ве освежи и ќе ве снабди со многу витамини и минерали кои ќе бидат доволни за да имате енергија цел ден.

Напиши коментар