Мојата кујна

Освежителна салата од туна

Одлична и за оние кои се на диета

Потребни состојки:

–      Половина зелка

–      2 моркови

–      2 млади кромидчиња

–      1 пиперка

–      2 домати

–      1 конзерва туна

Подготовка:

Исецкајте го зеленчукот, посолете го, ставете оцет и додајте ја туната. Убаво промешајте. По желба може да го збогатите вкусот со неколку маслинки и малку копар.

Напиши коментар