Sweet Home

Ова е најскапиот стан кој се изнајмува

Вредноста на месечната кирија за овој стан со приватен базен кој се наоѓа во Менхетен е еднаков со цената кога би купиле трособен стан во Скопје. Во овој најскап стан Бијонсе го снимаше спотот за песната “Hello”.

Овој стан му припаѓа на режисерот Маркус Ниспел и неговата сопруга, кои освен на период од еден месец го издаваат и на една недела или еден ден. На пример ако сакате да уживате во луксузот на овој стан само еден ден ќе треба да платите 20.000 долари. За една недела ќе добиете попуст па ќе платите 50 илјади долари. Станот се простира на 1.208 квадратни метри и има една дневна соба, три спални соби, три купатила, кујна, тераса, лифт, базен…

Луксузниот стан сеуште чека на станари:)

Напиши коментар