Мојата кујна

Панакота со сос од малини

Потребни состојки:

–      300 мл слатка павлака

–      25 гр шеќер

–      1 кесичка желатин во прав

–      неколку капки екстракт од ванила

–      путер за премачкување

За сосот од малини:

–      150 гр шеќер

–      150 гр малини (свежи или смрзнати)

Подготовка:

Направете го сосот варејќи ги состојките со 150 мл вода околу 5 минути на силен оган. Премачкајте 4 модлици со путер. Ставете слатка павлака и ванилин шеќер на тивок оган. Мешајте додека не се стопи шеќерот и додека не зоврие павлаката. Во стаклен сад измешајте го желатинот со малку ладна вода. Мешајте на пареа додека желатинот не се растопи и не стагне густ и леплив. Земете една лажица од кремот и додајте ја во смесата со желатин. Убаво измешајте. Потоа додајте ја преостанатата кремаста смеса во желатинот и убаво осединете ги двете смеси. Ставете ја смесата во калапите и прекријте ги со фолија. Така подготвени ставете ги во фрижидер да отстојат најмалку 3 часа. Кога смесата ќе се стегне убаво извадете ја од калапот и ставете ја на чинија. Одозгора прелијте со изладениот сос од малини.

Напиши коментар