Мојата кујна

Париски Eклер

Автентичен француски колач – премногу вкусно …прстите да ги излижеш!!!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

За тесто:

4 јајца

150 грама брашно

10 грама путер

1 мала лажичка шеќер

Шеќер во прав

Малку сол

За фил:

1 јајце

1 жолчка

2 децилитри млеко

100 грама шеќер

100 грама путер

30 грама скробно брашно

80 грама мелени бадеми

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Тесто:

Загрејте 2 децилитра вода, додадете те ги шеќерот, путерот и прстофат сол. Варете до вриење со постојано мешање. Кога ќе почне да врие смесата тргнете ја од оган и додадете го брашното со постојано мешање.

Вратете ја смесата на оган и варете со постојано мешање додека сместа не почне да се одвојува од садот. Тргнете ја смесата од оган и додадете ги јајцата едно по едно со постојано мешање се додека смесата не се соедини.

Смесата ставете ја во шприц за готвење со поширок отвор и истиснете смеса по Ваша желба на претходно намастен и побрашнет плех.

Плехот ставете го во рерна загреана на 200 степени Целзиусови и печете 15 минути.

Печеното тесто оставете го да се олади.

Фил:

Пенесто изматете ги јајцата, шеќерот и жолчките. Непрестано матејќи додадете го скробното брашно и постепено додадете го млекото.

Потоа садот со смесата ставете ја на оган и варете со постојано мешање додека не се формира густ крем. Тргнете го кремот од оган и јако измешајте ги 60 те грама путер, потоа и мелените бадеми.

Оладените пандишпани за еклер , исечете ги на половина по должина и наполнете ги со фил, посејте ги со шеќер во прав или течно чоколадо и …Се што Ви преостанува е да…

Уживате!!!

Напиши коментар