Убавина

Пастелни нијанси – тенденција што трае

Нежната природна шминка ќе биде една од основните тенденции оваа сезона. Ова е вистинското време за оние од вас што ја сакаат класиката и природниот изглед.

 

Речиси на сите модни недели имаше дел од  менекенките кои дефилираа со густи природни веѓи, природна боја на лицето и минимална шминка. Кога ќе ги тргнеме на страна трендовските сезонски хит бои, мат и пастелните нијанси се мејкап кој секогаш е тука некаде како избор на жените и вечна тенденција. Еве погледнете во галеријата што следува за што точно станува збор. Мене лично многу ми се допаѓа ваквиот начин на шминка!

 

 

 

 

 

 

 

 

Напиши коментар