Здраво тело

Пијалоци кои за момент ќе ви ја вратат енергијата

Кога ќе ве совлада уморот, ако имате вртоглавица… тогаш само подответе некој од овие пијалоци и енергијата ќе ја добиете веднаш.

Поспаност

Ако вашата продуктивност повремено опаѓа, немате енергија за ништо тогаш напијте се само една чаша свежо исцеден сок од портокал во кој ќе додадете една лажица мед. Витаминот Ц кој го има портокалот и сусптанците на медот ќе ја кренат вашата енергија во истиот момент.

Слабост и вртоглавици

Кога наеднаш ќе се почувствувате без сила или пак почувствувате вртоглавица значи дека ви паднало нивото на шеќер во крвта или пак сте прегладнети. Тогаш ви треба одредена доза на кофеин, па направете шолја кафе. Во тој момент не е лошо да направите и една овошна салата која ќе ве засити и ќе ви овозможи многу витамини.

Напиши коментар