Мода

Poète – кога колачињата се инспирација за една прекрасна колекција…

Само еден поглед на оваа колекција… И желбата за некој сладок десерт се зголемува…

Токму така е и со нејзините парчиња, кои уште на прв поглед ќе ги освојат Вашите симпатии. Нежната колекција Пролет/ Лето на популарниот шпански бренд, овој пат нуди енергични и лесни материјали, интересни кроеви, необични принтови и нагласена  префинетост…

Како и во светот на колачињата и овде сé е сведено на слатки бои, пастелни тонови кои ги сакаат и девојчињата и повозрасните дами…

Замислете куќа полна со чоколади, бонбони, колачи…

Последната колекција на Poète се потруди да ја реализира нашата вечна замисла и да ни приреди огромно задоволство

… Во која очигледно и успеа !!!

Напиши коментар