Мојата кујна

Похована фета

Потребни состојки:

  • 400гр фета сирење
  • 1 јајце
  • брашно
  • презла
  • сол , бибер, зачин по вкус
  • масло за пржење

Начин на подготовка:

Сирењето внимателно исечете го на парчиња по 50 грама. Изматете го јајацето и зачинете го со сол, бибер и зачин по вкус. Парчињата сирењетркалајте ги во брашно, потоа во јајце, а на крајот во презла. На добро загреано масло пржете го сирењето додека не потемни. Похованото сирење сервирајте го со сос од домати и компир салата.

Напиши коментар