Мојата кујна

Поховано пилешко месо во смеса од пиво

Месо + пиво = комбинација до соништата … А толку едноставно за подготовка

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

½ килограм пилешки гради

2 јајца

5 големи лажици брашно

0.5 децилитри пиво

Сол и бибер

2 децилитри масло за јадење

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Филетите од пилешко посолете ги и по потреба истолчете ги.

Во подлабок сад изматете ги 2 јајца, посолете ставете малку бибер и додадете го брашното. Мешајте додека состојките не се соединат и потоа додадете го пивото (тогаш смесата ќе стане воздушеста но така и треба да биде)

Загрејте тава за пржење на средна температура, филетите од пилешко месо пржете ги додека не добијат кафено – златна боја.

Испржените пилешки филети сервирајте ги со пире и зелена салата.

Уживајте!!!

Напиши коментар