Убавина

Правила за носење хеланки

Што мислите за хеланките? Беа хит во осумдесетите, има ли смисла повторно да бидат дел од вашиот стил за оваа сезона?

Секако!!! Хеланките се удобни, изгледаат убаво на убави нозе, пријателски настроени спрема телото… освен ако не се како оние на Olivija Njutn-Džon  во „ Briljantin“.

Како и да е сепак мора да се припази на четири правила доколку сакате да го усвоите овој модниот тренд со помош на хеланки.

Дебелите хеланки ги сокриваат несаканите детали

Слоевитото облекување е од клучно значење. Мислите на хеланките како да се хулахопки а не пантолони: носите ги под сукна, туника …

Долги блузи ( барем до половината на бутовите ) го маскираат задникот, стомакот и колковите кои доколку немаат убав облик изгледаат „грозно“ во хеланки.

Хеланките можат да изгледаат лошо со погрешна облека. Најмногу им одговара права- рамна облека, балетанки, чизми …

 

Напиши коментар